Dr.Necati Enver

1985 yılında Ankara’da doğdu. İlk okulu Isparta Gelendost İlk öğretim okulunda, Orta okulu Meram Anadolu Lisesi’nde okudu. Lise eğitimini yatılı olarak Konya Meram Fen Lise-si’nde tamamladı.

Hacettepe Tıp Fakültesi’nde 2003 yılında başladığı tıp eğitimi sırasında Hacettepe Bilim-sel Araştırma Topluluğunda başkanlık, Türk Tıp Öğrencileri Birliği(TURKMSIC) ulusal ve uluslarası yönetici pozisyonlarında görev aldı. 2009 yılında Erasmus programıyla 3 ay italyada bulundu. 2009 yılında tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru oldu. Sonrasında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi bölümünde uzmanlık eğitimine başladı.

Charite Berlin Üniversitesi

Uzmanlık eğitimi, Baş Boyun Kanseri Kanser Kök Hücre laboratuarı

0

Pittsburg, UPMC

Ses Kliniği, ses, konuşma ve yutma bozuklukları alanında Dr. Clark Rosen ve ekibiyle çalışma.

0

EBORL-HNS

Avrupa Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu sınavları yeterlilik diploması.

0
Uzmanlık eğitimi sırasında Baş Boyun Kanseri alanında çalışan Charite Berlin Üniversitesi Kanser Kök Hücre laboratuarında 2012 yılında bulundu.

2015 yılında ise Pittsburg, Amerika Birleşik Devletlerinde UPMC (University of Pittsburgh Medical Center) Ses Kliniğine ses, konuşma ve yutma bozuklukları alanında bilgi ve tecrübesini arttırmak üzere Dr. Clark Rosen ve ekibiyle çalıştı.

Uzmanlık eğitimini 2016 yılında tamamladıktan hemen sonra EBORL-HNS Avrupa Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Yeterlik Kurulu sınavlarını başarı ile geçerek yeterlilik diploması almaya hak kazandı.

 

 

Uzmanlık sonrası, devlet hizmet yükümlülüğünü yapmak üzere 2016 yılı Mart ayından günümüze Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ve Baş Boyun Cerrahisi Kliniği’nde uzman doktor olarak görev yapmaktadır.

 

 

Dr. Necati Enver Ses ve havayolu hastalıkları, baş boyun kanser cerrahisi ve yüz estetik cerrahileri klinik pratiğinde en sıklıkla uğraştığı ve özel ilgi duyduğu alanlar olmakla birlikte, branşın tüm çalışma alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.